მოგესალმებით, გაცნობებთ, რომ ვებგვერდის გაუმჯობესების მიზნით მიმდინარეობს მომხმარებელთა ონლაინ გამოკითხვა. გთხოვთ, გაგვიზიაროთ თქვენი შეხედულება ვებგვერდით სარგებლობასთან დაკავშირებით. გაცნობებთ, რომ თქვენი პასუხები სრულად ანონიმურია.
თქვენი შეფასება მიღებულია
მადლობას გიხდით რომ გვეხმრებით სერვისის გაუმჯობესებაში
კითხვარი არეგულირებს სესხის გაცემისას საპროცენტო შემოსავლის დაბეგვრის წესს და განკუთვნილია საქართველოს რეზიდენტი ფიზიკური პირისთვის, ასევე საქართველოს რეზიდენტი იმ საწარმოსათვის, რომელიც მოგების გადასახადით იბეგრება საქართველოს საგადასახადო კოდექსის 97-ე მუხლის პირველი ნაწილის შესაბამისად.
კითხვარი არ მოიცავს:
• გაცემული სესხის ძირითადი თანხის გაცემისა და მისი დაბრუნების გადასახადებით დაბეგვრის საკითხის შეფასებას;
• საგადასახადო კანონმდებლობით დადგენილ შეღავათებს;
• სესხის გამცემსა და მიმღებს შორის საგადასახადო ვალდებულებას, როდესაც საკითხის შინაარსის/ფორმის სპეციფიკიდან გამომდინარე, იკვეთება განსხვავებული ფაქტობრივი გარემოება, რომელსაც მხარეებს შორის წარმოშობილი ურთიერთობის კლასიფიკაციაზე გავლენის მოხდენა შეუძლია.
კითხვარი მუშაობს სატესტო რეჟიმში. გთხოვთ, თქვენი რეკომენდაციები და წინადადებები დააფიქსიროთ უკუკავშირის მეშვეობით.
კითხვარი საქართველოს რეზიდენტი პირის მიერ სესხის გაცემისას/მიღებისას - საპროცენტო სარგებლის დაბეგვრის საგადასახადო ვალდებულებებთან დაკავშირებით
სერვისით უხარვეზოდ სარგებლობისთვის, გთხოვთ მიუთითეთ გრაფების შესაბამისი ინფორმაცია სრულყოფილად, ამასთან თუ აკმაყოფილებთ ერთდროულად რამდენიმე პირობას, ასეთის ტექნიკური შესაძლებლობის შემთხვევაში, გთხოვთ, აირჩიოთ ყველა მათგანის შესაბამისი გრაფა. შედეგის გამოსატანად გააქტიურეთ ღილაკი „შედეგი“.
აირჩიეთ პარამეტრები: